– Czy zmarszczki mogą mieć istotny wpływ na poczucie pewności siebie i dobre samopoczucie?
Oczywiście, że zmarszczki mają wpływ na nasze postrzeganie siebie, pewność siebie i swojego wyglądu. Ta kwestia została zbadana w badaniach klinicznych z płynnym neuromodulatorem. Pacjenci po zabiegu likwidacji zmarszczek płynną toksyną sami oceniali swój wygląd, swoje samopoczucie i określali stopień poprawy swojego wyglądu, a więc zespół cech który składa się na tzw. „well being” – inaczej mówiąc zadowolenie z siebie i swojego wyglądu. Okazało się, że likwidacja zmarszczek między brwiami istotnie poprawiła ich samopoczucie i funkcjonowanie. To powód dla którego fakt poprawy i zmiany jakości życia pod wpływem zabiegu znalazł oddzielny zapis w charakterystyce produktu leczniczego płynnego neuromodulatora.
– W zabiegach med. estetycznej coraz częściej stawia się na naturalność, czy nowy neuromodulator, który pojawił się niedawno w Polsce również na to pozwala?
Lepszy i naturalny wygląd stanowi podstawę zabiegów estetycznych. Nowa formuła płynnego neuromodulatora spełnia wszystkie oczekiwania tj. szybkość działania nawet po 24 godzinach od podania, czas utrzymywania się efektu do 6 miesięcy przy pełnym bezpieczeństwie zabiegu. Uzyskanie efektu naturalności zależy od umiejętności lekarza wykonującego zabieg i nie jest determinowana właściwościami samego neuromodulatora. Wiedzieć komu, gdzie i ile podać jest największym kunsztem zabiegów z neuromodulatorem dla uzyskania naturalnego efektu. Badania kliniczne oraz zadowolenie pacjentów po zabiegu ostrzyknięcia płynnym neuromodulatorem jednoznacznie taki efekt naturalności potwierdziły.
– Na jakie typy zmarszczek może być stosowany nowy neuromodulator?
Płynny neuromodulator obecnie ma wskazanie rejestracyjne do średnio silnych i nasilonych zmarszczek gładziny czoła, tj. okolicy między brwiami, która jest powodem niezadowolenia pacjentów z własnego wyglądu i marszczenia się w tej okolicy.
– Pani pierwsze wrażenia po zastosowaniu nowego preparatu.
Przyjemność. Precyzja zabiegu i pełne skupienie na potrzebach pacjenta.